Antall Gabriella

Támaszt nyújtó beszélgetések, önismeret, kineziológia, stresszoldás, asztrológia

2018-09-29_11.15.07.jpg

 

A MENOPAUZA MINT SORSVÁLTÓ IDŐSZAK
Amikor a CsillagKuckóban elkezdtünk a klimax, a menopauza lelki hátterével foglalkozni, megkerülhetetlenné vált, hogy magamat is megvizsgáljam ennek a kérdésnek a fényében. Nem is volt ez nehéz, hiszen én is benne vagyok a változókorban. Most volt a bűvös 50. 
Sok tanulás, kísérletezés, próbálkozás után, három évvel ezelőtt vágtam bele, hogy ténylegesen szakmát váltsak, a mindennapjaimat, a hivatásomat átalakítsam. 
Rengeteg lendületet kaptam, nagyon sok új kihívással találkoztam. Ma olyanokat csinálok, amit korábban még csak nem is feltételeztem volna magamról. Korlátok dőltek, új utak nyíltak. Persze gyakran vannak hullámvölgyek is. Klímaxos fizikai nyűgök, amik sokszor figyelmeztetnek, semmit sem söpörhetek bűntetlenül a szőnyeg alá.

Hiszek benne, hogy ez az időszak, mint minden életciklusváltás, lehet esély a belső rendrakásra, a mérlegkészítésre, és a megújulásra. 

Ebből a korosztályból többen is indulnak változni, változtatni manapság. Nekem már az édesanyám is erre példa. Az 50-es évei derekán, a nyugdíjas évei kezdetével találta meg azt a munkát, ami boldoggá tette. Akkor tanulta ki az ingatlanszakmát, komoly sikerei lettek, szárnyalt. Minden reggel örömmel ment be, mindig különös gonddal és csinosan öltözött fel, mindig pozitív visszajelzésekkel és megbecsülve tért haza. Valami akkortól, ennek kapcsán kezdett igazán működni az életében, miközben sorsának egyéb területei embertpróbáló és megoldhatatlan nehézségekkel voltak teli abban az időben is. Ha ma - 86 évesen - megkérdezik tőle, mivel foglalkozott, mindig erre a jó pár évre teszi a hangsúlyt.

Nem kellett messzire mennem hát a példáért. De ez mostanáig eszembe sem jutott. A saját váltásom kapcsán jött az ötlet, hogy megkeresek olyan hölgyeket, akikről “sorsváltóként” írhatok. Az édesanyámnak meséltem a napokban erről, amikor a kocsimban utaztunk valahová. Akkor ugrott be, hogy éppen egy “sorsváltó" ül itt velem, mellettem. Ő jár előttem.

                                                      

 fb_img_1565700116578.jpg

"Az első menstruációval a lány lépést tesz a bölcsesség felé, a menstruáció évei során a nő gyakorolja a bölcsességét. A menopauzával pedig ő maga válik e bölcsesség erejévé. "(Indián bölcsesség)
A változókorban a menstruáció elmaradásához, a klímax hőhullámos, idegesítő, feszültséget generáló fizikai tüneteihez általában a nehézséget, az öregedést, termékenységünk fájó elmúlását társítjuk. Mint minden életciklus váltás, a változókor is lehet lelki értelemben gyászfolyamat. A kapun átlépve már sohasem leszünk teljesen azok, mint akik előtte voltunk.

 Az átalakulás mélyén azonban valami új is útjára indulhat, megszülethet egy érettebb minőség, egy másoknak is hasznára váló bölcs, kreatívan teremtő, szellemiségében termékeny asszony. 

 GYENESE TIMEA MASSZÁZS ÉS ÉRINTÉSTERAPEUTA TÖRTÉNETE AZ ÚJJÁSZÜLETÉS ENERGIÁJÁT KÖZVETÍTI

18 évesen szülte első gyermekét, aztán sorra jöttek a következők. Az élet valahogy mindig úgy intézte, hogy meg sem melegedhetetett egyetlen munkahelyen sem. Élete a három gyermeke mellett az anyaságról, a családról szólt. 
Tíz évvel ezelőtt, 36 évesen terítette le a betegség, agydaganatot diagnosztizáltak nála. Az azonnali műtét kimenetele igencsak kérdéses volt, hirtelen valóság lett a halál és a súlyos képességvesztés lehetősége. Bár a műtét végül jól sikerült, a közel egy évnyi lábadozás a pánikról, a fel-feléledő félelmekről, a bezárkózásról szólt. A férje segítő mondatai és a gyógyulást kísérő álmok mentén, ebből a tevékeny létből kiesett, magába zárt állapotban Timeában érlelődni kezdett és lassan formálódva megszületett annak a nőnek a képe, akivé talán mindig is válni szeretett volna.

 Ösztönösen érezte meg, hogy a masszázs, az érintés általi gyógyítás válik hivatásává, hogy egy másokat segítő, testet és lelket egyszerre harmonizáló módszerrel nyithatja ki saját kapuit is betegsége után egy minőségibb életre.

Megérzéseit, saját belső ritmusát követve kezdett el dolgozni, megtapasztalva, hogy létezhet egy az általánosan ismert masszázsoknál bensőségesebb, hittel telibb, érzékenyebb érintésterápia. Fejében, képzeletében már létezett a Lomi - Lomi masszázs, amikor megtalálta a külvilágban ezt a hawai’i technikát és szertartást, mint létező módszert. Előbb tudta, aztán kitanulta, ma gyakorolja és tanítja is.

 Innentől a hivatás, mások segítése, a másokra való ráhangolódás lett élete mozgatórugója. A gyógyító asszony minőséget élve a biológiai termékenysége magától, tünetmentesen múlt el. “Kellett az energia máshová", a várandósokat, szülő nőket, gyermekágyasokat is segítő, megtartó erőbe. 

A műtét következményeként egy életre maradó, folyamatos szédüléséből tánc lett, áramlásban , ritmusban egymásba átfolyó masszázs-mozdulatok, vendégeivel közösen megélt életöröm és állandó megújulás.

“Szeretem hallani lépteim hangját, ahogy elsétálok azok mellett a dolgok mellet, amik már nem szolgálnak engem. Szeretek elindulni dolgok felé, amik hívnak és megszólítanak. És szeretem a várakozás csendjét.....mint a fuvallat lebbenti meg szoknyám, hajam s ébreszti lelkem. Itthon vagyok, Önmagam biztonságában, ragyogásában.” 

https://okalani-hawaii-masszazs-es-eletszemlelet.webnode.hu/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100007047559110

 

2018-10-31_18.43.16.jpg

Semmi vad dolgot nem kell tenned a siker érdekében (...). De apró változtatásokra szükség van az életedben. Lehet, hogy nehéz lesz szokásaidat megváltoztatni, mert már beidegződtek. De a változások sokszor nagy dolgokhoz vezetnek.” (D.Bernstein)


A női szervezet nagy változásokkal járó fordulója a menopauza időszaka. Gyakran kísérik megterhelő, igencsak kellemetlen fizikai tünetek ezt az időszakot. Az életünkben amúgy is jelenlévő, sokszor feleslegesen fenttartott és oldódást nem nyerő stressz kiszolgáltatottabbá tesz a szervezet változásaival szemben. Magamon is megfigyeltem, hogy a tünetek mindig felerősödnek, amikor egy lelkileg is megterhelőbb esemény történik az életemben. 
A kellemetlen tünetek, a korszakváltást kísérő hangulati ingadozások nyomása fokozottan fordíthat az önismeret felé, sürgetőbben jelezheti, a lelki megoldandó feladatainkat. Rávilágíthat, hogy milyen stresszel telt felesleget cipelünk magunkkal, mit kéne elhagynunk, kilomtalanítanunk, hogy könnyebben, tisztábban haladhassunk tovább. 

TÓTH ANDI TÖRTÉNETE EGY MÁS TÉMÁBAN, A FIZIKAI VALÓSÁGBAN mutatja be, hogy hogyan lehet elhagyni egy mélyen beidegződött, szinte megkérdőjelezhetetlen rutint, hogyan lehet egy ilyen változtatással hatni másokra és, ahogy fogalmazza “kicsi porszemként is láthatóan, kézzelfoghatóan nagy eredményt elérni".
A napokban, 46 évesen jelenik meg első könyve a Lelkesedés Tanulás Szabadság Kiadó gondozásában, “Dobd ki a szemetest" címmel. A könyvben hosszas tapasztalati munkája nyomán a hulladékmentes háztartás lehetőségéről ír, bemutatva saját háromgyermekes családja példáját.
https://lelkesedeskonyvek.com/toth-andi-dobd-ki-a-szemetest

A történet az első gyermeke születésével, 23 évvel ezelőtt kezdődött. Akkor, nagyon ifjan még Andi is ment a mások tanácsai, az általánosan elfogadott keretek szerint, mind a babája szülésével, mind a gondozásával kapcsolatban. Ennek az időszaknak a nehéhézségei közepette érezte meg, hogy az egy kaptafára készült, akkoriban általánosan elfogadott rutinok nem engedik, hogy ráhangolódjon gyermeke egyéni szükségleteire és így nem is tud személyisége szerint kiteljesedni az anyaságban. 
A második gyermekét várva már megengedte magának, hogy a saját érzéseire, megérzéseire támaszkodjon. Megtapasztalta, hogy mennyire más, ha az ösztöneinek enged teret, mások elvárásai, keretei helyett. Ez a felszabadalulás fordította a természetes összetevőjű élelmiszerekkel való kísérletezés felé. Később a mosó és a tisztálkodószerek megreformálásával az egész háztartása átalakításra került. 
Tíz évvel ezelőtt, harmadik gyermeke születése után pedig az eldobható pelenkák mosható pelusokra váltávásal már komolyan mérhető lett a családi kassza megtakarítása is. A gyerekek belenőttek ebbe a szemléletbe, természetesen szövi át mindannyiuk életét a környezetvédelem látható - kézzelfogható valósága. Andi életében a saját út járásából hobby lett, a hobbyból misszió. 
3 éve ír sikeres blogot a tapasztalatairól. Iskolákban tart tájékoztató órákat, workshopokat, rendezvényeket szervez. Civil munkája mellett vezetett háztartásában az átlagosan egy családra jutó évi 52 kukányi szemét termelése helyett gondolatok, praktikák, fortélyok termelődnek és a szabadság érzése, hogy választhatunk, élhetünk másként, hasznosabban is, mint a megkérdőjelezhetetlennek vélt szokások, rutinok által megszabott keretekben. 
https://zero-hulladek.blogspot.com/

                                           

fb_img_1565700137235.jpg

"Az elengedés azt jelenti, hogy hagyom őt szabadon repülni, szállni, a maga útján - abban a biztos reményben, hogy visszatalál majd hozzám.” (Müller Péter)

A női klímax időszaka gyakran esik egybe családi változásokkal. A biológiai termékenység elmúlásával, a megterhelő hormonális átalakulás közepedte sokunknál a gyermekek éppen önállósodnak, kirepülnek. Miközben veszteségnek élhetjük meg saját nőiségünk átalakulását, megviselhet a család átalakulása is. Hirtelen megkérdőjeleződik a rendszer, céltalanabbá válhatnak a hétköznapok. Aki az elmúlt években hangsúlyosabban az anyasága által határozta meg önmagát, identitása megrendelülésével is találkozhat. A köznyelvből ismert “üres fészek" szindróma egész életet, rendszert átgondolásra késztető kérdéseket vet fel. Központi téma lesz az elengedés fogalma.
Minél nehezebben tudjuk megélni ezt az időszakot lelkileg, annál nehezebbek lehetnek a fizikai klimaxos tünetek is. Az elengedés akkor lehet élhető, akár felszabadító, ha életünkbe be tudunk emelni más fontos tartalmakat, minket is megtartó új célokat. 

JOLSVAINÉ ILDIKÓVAL BESZÉLGETVE többször is szóba került az újraszervezés és az elengedés kérdése. 
13 évvel ezelőtt született meg harmadik gyermeke, addig a kereskedelemben, multiknál dolgozott. A nagycsalád számára a kereskedelem világának többműszakos, hétvégéket is igénylő időbeosztása nem volt élhető, hát iskolapadba ült, tanult, váltott a logisztika területére. Az új munkával átrendezte ötük életét sok együtt töltött idővel, a család és a munka egyensúlyának megteremtésével.

A nagylánya volt az első kirepülő fióka, ő a párjával alapított új életet. Ildi számára nehéz volt ez az időszak. Bele kellett szokni a hiányba, gyakran voltak sírós, nehezebb napok. Ekkor, talán magát is kimozdítandón, kezdett el ismét tanulni. Alkotási vágya, a különböző anyagok keverésének vonzása, a manikűrös, műkörmös szakma felé vitte.

Három év elteltével Ildikó családja újabb kihívás és újabb átalakulás elé érkezett. A legkisebb fiú 13 évesen, saját ambíciói és igen komoly sport eredményei elismeréseként felvételt nyert a Pécsre a Kosárlabda Akadémiára. Egy ilyen sikert hozó lehetőséget nehéz megkérdőjelezni... Ha fájó szívvel is, de Ildikónak ismét elegendni kellett. 
Ez az új szárnya bocsájtás megint az élet újraszervezését hozta. A hétköznapokban otthon kevesebb lett a feladat, így korábbi tanulmányai gyümölcseként, 43 évesen megnyithatta saját körömszalonját. Délelőttönként adminisztrátorként dolgozik, a délután és az este pedig a vállalkozásáé lett. A két helyen összesen tizenkét órát tölt naponta, de azt mondja, nem fáradt, inkább feltölti, hogy a munkanapja felében a hobbyjának élhet. 
A hétvége viszont háborítatlanul a családé. Együtt vannak egyik héten Budapesten, másik héten Pécsett. Ahogy mondja, nem az együtt töltött idő mennyisége a legfontosabb, hanem a minősége, a közös programok, teljes egymásra figyelés.

Ildikó egyszer azt olvasta valahol, hogy a kamaszokat el kell engedni, hogy legyen hova visszatalálniuk. Ez a gondolat volt a segítségére a gyermekei esetében is. Saját gyermekkorában sok korlát között és szigorúságban nevelkedett. Megtapasztalta, hogy milyen nyomasztó, ha rátelepednek az emberre, ha nem fogadják el olyannak, amilyen, ha irányítani, befolyásolni, megkötni akarják.

Ma körömszalonjában dolgozva azt is hivatásának tekinti, hogy olyan légkört teremtsen, amelyben minden vendég azt érezheti, olyannak fogadják el, amilyen. Ahogy gyerekeiben is, mindenki másban is tiszteli az egyéniséget. Tanácsot ad, de soha nem kérdőjelezi meg vendégei vágyait, hiszen sosem tudhatja, hogy kinek miért fontos éppen az, amit szeretne. 
https://m.facebook.com/Relaxkoromkucko/

                                        

2018-10-14_21.12.04.jpg

“A világhoz nem alkalmazkodni kell, hanem csinálni, nem újrarendezgetni azt, ami már megvan benne, hanem hozzáadni mindig. “ (Ottlik Géza)

A változókor az egész női szervezetet érintő átalakulás. A test ilyenkor újra tanul létezni a megváltozott működésekkel, megváltozott hormonállapotokkal. Tanulnak a sejtek, a szervek és tanul a lélek is: alkalmazkodni az idő múlásához, a gyakran változó munkahelyi állapotokhoz, sokszor a család formálódásához, a gyerekek kirepüléséhez.

Hordozhatja-e ez az átalakulás valami új pozitív minőség születését is? 
Hiszek benne és magamon is azt érzem, igen: dönthetünk, hogy lelki értelemben is mit viszünk magunkkal tovább és milyen új minőségeket engedünk be saját harmóniánk, egyensúlyunk érdekében. 

Dr. DIMITROVA TATJANA SZAKGYÓGYSZERÉSZ TÖRTÉNETE a tanulás általi megújulások meséje.

Egyetemistaként érkezett az akkori Szovjetunióból, nyelvtudás, helyismeret nélkül. Azokban az években szinte mindent egyszerre kellett tanulni: szakmát, országot, nyelvet. Mégis vagy talán épp ezért maradt. Családot - otthont, egzisztenciát teremtett a semmiből.

Jóval később, három kisgyermeke nevelése és a család gardírozása mellett, nem ritkán munkahelyi túlterhelésben és patikai hétköznapok közben is folyamatosan tanult. Motiválta, hogy a gyógyszerkiadáson túl is segíthessen az embereken. Sokszor volt alkalma megfigyelni, akár a saját életében is, hogy a folyamatos, sokszor kényszerű alkalmazkodás, az élet több területének egyszerre megfelelni akarás kibillentheti a szervezetet az egyensúlyából és nem ritkán fizikai tüneteket is okoz. A témát kutatva vezetett útja az alap homeopátián át egy újabb homeopata módszerhez az arcdiagnosztikához és az erre épülő Süssler sók rendszeréhez. Ezt a módszert már sok gyógyszertári tapasztalattal, érett fejjel választotta hivatásául. Elvarázsolta az arcdignosztika egyénre fókuszáló, holisztikus szemlélete, az a lehetőség, mellyel egy értő szem egy-egy panasz mögött, az arc jellegzetességeit vizsgálva mélyebb összefüggésekre láthat rá. A rendszer eszköztárába tartozó ásványi sók pedig egyénre és szükségletre szabottan támogatják meg az egyensúlyából kibillent működéseket, beindítják az öngyógyító folyamatokat, kihasználva az elvet, hogy az ember önmagához alkalmazkodva, saját rendszerét véve alapul tud egyensúlyra lelni a testi történetekben, így akár a változó kor kihívásai közepedte is. 
http://eletvezetesitanacsado.hupont.hu/5/segito-tarsam-a-fi…

Az egyensúly kérdése mindannyiunknál felmerül a szoros munkarend, az élet több területe felől érkező különböző elvárások nyomásában. Legtöbbször az önmagunkra szánt időre nem fektetünk hangsúlyt, így a fizikai jóllét mellett is megjelenhet a hétköznapok stresszének negatív lelki hatása. 
Tányánál a hivatása gyakorlása, a folyamatos tanulás, három gyerekének ellátása, nevelése és a családja anyagi bázisának megteremtése mellett csak a változókor éveiben merülhetett fel először az “énidő" mai divatos fogalma, mint lehetőség. 
A gyerekek lassan kirepülnek, önállóak, sikeresen haladnak előre. Legidősebb lánya külföldi szárnypróbálgatásai alatt, talán az ebből fakadó űr kitöltéseként is, 48 évesen kezdett bele, hogy felvegye a kapcsolatot egy őt a gyerekkora óta vonzó, csodálatos anyaggal. Most talán először a maga örömére, egy hobbyra is tanulóidőt szánva sajátította el a tiffany üveg készítését. Az üveggel való munka számára egészen más nézőpontból jeleníti meg az alkalmazkodás fogalmát.

“Az üveget tisztelni kell, nem lehet siettetni, ki kell várni azt a tempót, amit diktál. Vigyázva, hajszálpontosan kell dolgozni vele, nem létezik a “körülbelül” és a “talán”. Az üveg nem alkalmazkodik, ha megfeszítik reped. Lehet, hogy még meg is vág. “ Ez a folyamat megköveteli, hogy az alkotó teljes koncentrációjával jelen legyen az adott pillanatban, az itt és mostban. Pont ezzel tud kikapcsolni sok minden egyebet, pont ebből születik meg a flow, az alkotás belefeledkező öröme.

Tánya történetében, a női élet egy új ciklusához, kihívásához érve, teremtő élménnyé tudott válni az alkalmazkodás, ami egész eddigi életében sokszor visszatérő nehézséget jelentett, ami nemegyszer túl sokat követelt tőle, és aminek a negatív hatásait gyógyító munkája során másokban is kutatja, enyhíteni- kiegyensúlyozni próbálja.

 

 

2018-10-08_09.51.36.jpg

 

“Volt egy mese, ami véget ért, aztán kinyitottunk egy másik mesekönyvet. “
Klimax. Sokak számára ijesztően hangzó másállapot. A változás érinti az egész női szervezetet, gyakran jelentkeznek kellemetlen tünetek, valami végérvényesen elmúlik. Halad az idő.

Hordozhatja-e ez az átalakulás valami újnak a születését? A fizikai termékenység energiája áttevődhet-e kreativitásba, termékeny gondolatokba, önmegvalósításba, mindannyiunkat szolgáló bölcsességbe és egy harmonikusabb élet kialakításába? 
Hiszek benne és magamon is azt érzem, igen. Ez az időszak, mint minden életciklusváltás, lehet esély a belső rendrakásra, a mérlegkészítésre, és a megújulásra. 

HÓKA ERIKA SORSVÁLTÓ TÖRTÉNETE PÉLDA ERRE A HITVALLÁSRA. 
Ebben az időszakban alakította át gyökeresen az életét, szakmát váltott: óvónőből lett pedikűrössé. 
29 éven át dolgozott egy munkahelyen. Hivatásának tekintette, szerette az óvónői pályát, miközben válása után folyamatosan küzdenie kellett, hogy megteremtse két gyermeke számára az anyagi biztonságot. Hétvégente pluszmunkák, játszóházazás, néptánc oktatás és mellette a háztartás. 
Persze nőként sokunknak természetes: visszük a terheket.

A változókor éveiben erősödött meg benne a vágy, hogy a maga ura lehessen, saját maga határozza meg a munkája kereteit. Az erősödő lélek nehezebben bírta a mások által szabott korlátokat. Egy korábbi pozitív tapasztalat adta az ötletet, hogy 51 évesen iskolapadba üljön és megteremtse a pedikűrös szakma gyakorlásához szükséges feltételeket. Ma, 54 évesen saját vállalkozását vezető, sikeres nő. A mostani időszakában éppen lakóhelyet vált, építkezik, felújít, otthont teremt, mert ahogy vallja: 
"a változókorhoz kell a változás".

A gyerekek szeretete megmaradt, sokszor hiányoznak. Az empátia, a szolgálat, a ráhangolódás képessége viszont jött vele az új életébe is. Lábakat gyógyít, ott segít, ahol az embereken fizikai szinten leginkább nyomot hagy a teherviselés. A bizalom légkörében, biztonságban, beszélgetve a vendégek azt is megmutatják neki, amit mások előtt elfednek, akár egy egész életen át. 
Boldoggá teszi, hogy segíthet visszaadni a terheket cipelő lábaknak a fájdalom nélküli járás képességét, miközben életmeséje, tettrekész energiái hitet közvetíthetnek mindnyájunknak az új úton járáshoz. 
https://m.facebook.com/eripedi/

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 23
Tegnapi: 37
Heti: 102
Havi: 734
Össz.: 56 364
Oldal: Sorsváltó portrék
Antall Gabriella - © 2008 - 2024 - eletvezetesitanacsado.hupont.hu

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat